Året er ved rinde ud, der derfor skal vi alle huske at have uploadet vores efteruddannelse. Som det blev vedtaget på sidste generalforsamling SKAL man min. uploade 10 timers efteruddannelse hvert år. HUSK førstehjælp ikke tæller som efteruddannelse. Efter uddannelsen SKAL være i TCM eller TCM relateret. ERFA møde SKAL INDEN KURSUSAFHOLDELSE være godkendt af bestyrelsen for at det giver RAB point. I kan læse foreningens retningslinjer for efteruddannelse her: Vedtægter  Det er ligeledes VIGTIGT ifølge vores vedtægter at, når vi medlemmer uploader vores efteruddannelses beviser senest sker 2 mdr efter man har været på efteruddannelse.
 
Måden man uploader sine efteruddannelse kan ses under sin egen brugerkonti, når man er logget ind på foreningens hjemmeside, der finder man det under “video Guides”
 
Vi skal opfordre alle medlemmer til at uploade deres førstehjælpbevis samtidig (husk at uploade 0 timer under førstehjælp, da det ikke tæller med samlet.
 
Det er medlemmets egen forpligtelse at efteruddannelse og førstehjælp er i orden.
 
Ved spørgsmål kan I altid kontakte supervisions udvalget på [email protected], men det opfordres at medlemmerne altid orientere sig via vedtægterne, hvilke regler der er gældende, de findes under Vedtægter